Гарантія на чіпи обумовлена на сторінці товару.
На решту виробів (звук, шим, мережа і т.д.) – 14 днів.
Будь ласка, після отримання товару, перевірте (вдома чи у сервісному центрі) уважно зовнішній вигляд чіпів та інших мікросхем , гнізд і т.д. на фізичні чи інші ушкодження, адже після установки претензії з цього приводу не прийматимуться.
При виникненні проблемного запиту просимо Вас заповнити дану форму: ФОРМА
Термін розгляду – 1 день з моменту її заповнення.
Можливі варіанти вирішення по Вашому запиту описані у самій формі.
Перед тим як її заповнювати, ознайомтесь будь ласка з інформацією, поданою нижче.
Якщо Ви поміняли чіп, а він не запрацював, переконайтесь спочатку, чи Ви десь не помилились.
Якщо ви правильно діагностували несправність і поміняли чіп, а він з невідомої причини не запрацював, то перш ніж звернутись по гарантії, необхідно зробити наступне:
1.Виконати правильну пайку
з дотриманням терморежимів на якісному паяльному обладнанні з використанням “правильних” витратних матеріалів.
Не обов’язково перекатувати кулі на свинцеві, цим Ви зайвий раз піддаєте чіп нагріву і можете пошкодити його, однак це не забороняється. При цьому Ви повинні подбати про захист кристалу від ушкоджень, наприклад, за допомогою термоскотчу . Чіпи на безсвинці сідають на плату так само добре як і на свинці. Причина у паяльному обладнанні, флюсах та терморежимах пайки. Хороший флюс – це не тільки засіб для зняття окислів і правильного розплавлення припоїв, якісний флюс повинен вирівнювати різницю температур чіпа та плати до моменту розплавлення куль під чіпом. Якщо ж Ви запаяли чіп, а він все ж таки не запрацював, то причина скоріш за все не в чіпі, а в якості пайки.Чіп може не сісти через те, що не всі кулі були повністю припаяні, наприклад, через деформацію плати , нерівномірний прогрів чіпа та плати тощо.
Для виправлення цього необхідно ще раз зняти чіп, перекатати на свинець, та встановити заново.
2.Здійснити візуальний огляд на фізичні ушкодження
Чіп не повинен поміняти колір підкладки і компаунду після установки на плату.
Потемнілий чіп або компаунд навіть не говорить, а кричить про перегрів та недотримання температурного режиму. Якщо у Вас темніє чіп або компаунд, Вам потрібно розібратися з режимами пайки, поміняти паяльну станцію, змінити флюс для пайки, поміняти оператора, тощо… . Уважно оглядаємо поверхню чіпа зверху, а потім знизу. На текстоліті не повинно бути бульбашок і вздуття – ні зверху, ні знизу (сторона куль). Для виявлення вздуття текстоліту чіп необхідно повертіти в руках, при цьому мати хороше освітленння. Іноді чіп потрібно нагріти до температури 100 градусів, щоб побачити вздуття текстоліту.
Поява бульбашок або здуття текстоліту на чіпі – це проблеми не продавця чіпів, а тих, хто їх ставить. Бульбашки на чіпі це явний перегрів чіпа при пайці, як наслідок неправильної пайки, поганого флюсу або банальної непрофесійності виконавців. Іноді, вкрай рідко, це наслідок того, що в чіпі підвищений вміст вологи через тривале зберігання. При різкому нагріванні чіпа, якщо він насичений вологою, пухирі вилізуть обов’язково. Якщо є найменша підозра на це, то потрібно використовувати інший термопрофіль, з більш розтягнутим процесом пайки. Виробник також рекомендує сушити чіпи перед пайкою, а про процес сушіння чіпів Ви можете прочитати в інтернеті на спеціалізованих форумах. Продавець чіпів не сушить чіпи перед продажем і не зобов’язаний цього робити. Якщо при пайці у Вас часто з’являються здуття і пухирі, то вам терміново потрібно розібратися з режимами пайки, поміняти паяльну станцію, змінити флюс для пайки, поміняти оператора …
Уважно оглядаємо компаунд навколо кристала на стан цілісності. Тріщини, мікротріщини у компаунді, шарики припою з під кристалу – це явна ознака перегріву кристалу. Як правило, такі мікротріщини можна побачити тільки зі збільшенням не менше як в 20 разів.
Перегрів кристала і поява на компаунді пошкоджень і мікротріщин це явна ознака неправильної пайки і великої різниці температур між кристалом і підкладкою. Якщо у Вас виникають подібні ушкодження, Вам необхідно заклеювати кристал фольгою чи термоскотчем при пайці, а якщо це не допомагає, то вам терміново слід розібратися з режимами пайки, поміняти паяльну станцію, змінити флюс для пайки, поміняти оператора ….
3.Перевіряємо опір чіпа омметром на керамічних конденсаторах чіпа або у ланцюзі його живлення
Коротке замикання чіпа це ознака того, що чіп “помер” у Вас при пайці. Причини проблеми і рішення перераховані вище.
Потемніння кольору самого чіпа або компаунда, внутрішні руйнування чіпа з появою мікротріщин в компаунді, здуття і пухирі на чіпі, що виникли в процесі пайки, тріщини кристалу чіпа, як наслідок пайки, або зберігання, інші пошкодження чіпа, при недотриманні режимів чи технології пайки не може бути гарантійним випадком для повернення або обміну чіпів.
вкладення: Потемнілий компаунд чіпа як наслідок перегріву |
Пухирі на чіпі, як наслідок перегріву |
Багато пухирів … Пухирі на чіпі, як наслідок перегріву |
Пухирі на чіпі знизу, з боку куль, як наслідок перегріву |
Видавлювання припою і пошкодження компаунду чіпа, внутрішнє руйнування, як наслідок перегріву чи порушення термопрофілю |